O MNĚ

Narodil jsem se roku 1962 v Mexiku, kde byl můj otec diplomatem. Poté jsme byli ještě 3 roky v Brazílii. Na základní školu jsem chodil v Praze Dejvicích. Po absolvování Gymnázia Jana Nerudy v Praze jsem vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor ekonomika průmyslu.

Můj pracovní život začal v polygrafickém průmyslu v ekonomické sekci ihned po základní vojenské službě.

Během své kariéry jsem pracoval v průmyslu, výzkumu, médiích a bankovnictví. Měl jsem štěstí, že jsem mohl pomáhat při budování nových elektronických médií jako je Evropa 2, Frekvence 1, Radio Alfa i v TV Prima. Věnoval jsem se obchodu a marketingu, jednal jsem s klíčovými klienty a agenturami, měl jsem možnost podílet se na rozjezdu peoplemetrového měření sledovanosti televizí.

Od roku 1998 jsem pracoval v bankovním sektoru, nejprve jako marketingový ředitel divize SME Citibank a od roku 2001 jsem byl marketingovým ředitelem České spořitelny. Provedli jsme úspěšně transformaci banky i celé Finanční skupiny ČS na mimořádně úspěšnou a klientsky orientovanou finanční skupinu se službami na vysoké evropské úrovni. Rozvíjeli jsme i nadační činnost, realizovali jsme celou řadu sponzorských aktivit, pomáhali jsme při povodních v roce 2002 a podporovali celou řadu charitativních, kulturních a sportovních projektů.

V roce 2009 jsem spoluzakládal politickou stranu TOP09, byl jsem prvním generálním sekretářem a poté 3,5 roku poslancem Parlamentu ČR. Jako poslanec jsem působil především v mezinárodních, mediálních a ekonomických oblastech.

Od roku 2013 se věnuji marketingovému a ekonomickému poradenství, byl jsem také 2 roky ředitelem Nadace Depositum Bonum.

V roce 2019 jsem byl jedním ze zakladatelů politického hnutí Trikolóra, byl jsem krajským předsedou v Praze a členem celostátního předsednictva.

Mám syna Tomáše, který studuje díky sportovnímu stipendiu na univerzitě v USA a dceru Míšu, která studuje ekonomické lyceum v Praze. 

Jsem milovník přírody, hor, lyžování, golfu a kola.